Reklam
Ocak ayı meclis çalışmaları tamamlandı

Ocak ayı meclis çalışmaları tamamlandı

Beykoz Belediye Meclisi, Ocak ayının üçüncü birleşimini Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Meclisi, Ocak ayının üçüncü birleşimini Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda, gündemdeki raporlar ve müdürlük teklifleri görüşülerek karara bağlandı. Oturumu, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan ve yönetimi takip etti.

Meclis, açılış ve yoklamanın ardından 06.01.2016 tarihli tutanağın gündeme alınarak, oy birliği ile kabul edilmesiyle başladı. Başkan Yücel Çelikbilek, öncelikle Beykoz Ses İmtiyaz Sahibi Tayyar As’a babasını kaybetmesinden ötürü, CHP Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gürel’in ise yakınını kaybetmesinde ötürü başsağlığı dilediğini belirterek, gündem konularına geçti.

Kararların oylanması sırasında CHP Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül, Gümüşsuyu Mahallesi’nde bulunan bir binanın dernek faaliyetlerinde kullanılması kaydıyla Beykoz Muhtarlar Derneğine 3 yıllığına bedelsiz tahsis edilmesi hakkında görüşlerini belirtti. Muhtarların daha iyi yerde çalışmasını, bu binanın fiziki şartlarının uygun olmadığını ifade eden Gül, yine de bu yerin muhtarlara tahsis edilmesinden ötürü Belediye Yönetimine teşekkür etti.

Paşabahçe Mahallesi 905 ada 18 parsel sayılı taşınmazın satışı hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu için görüş belirtmek üzere söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün, hem CHP’nin hem AK Parti’nin mülkiyet sorunlarının çözümünü çok istediğini fakat; CHP Grubu olarak arsaların tek tek satılmasını uygun bulmadıklarını söyleyerek, bu teklife katılmayacaklarını ifade etti.

CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel de bu konuya ilişkin binanın satılmamasını, bu yerin hizmet binası veya sosyal bir bina olarak kullanıma açılmasının daha uygun olacağını söyledi.

Başkan Yücel Çelikbilek, bu binanın yapısı gereği bu tür bir kullanıma açılmaya uygun olmayacağını belirterek, bu alanın bir konut alanı olduğuna vurgu yaptı.

Konuşmaların sonrasında raporlar görüşülerek karara bağlandı.

Karara Bağlanan Raporlar:

1-Sokak ismi düzeltilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu. Yapılan oylama sonunda oy birliğiyle kabul edildi.

2-Türkiye Futbol Federasyonu adına Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği ile yapılacak olan Protokol hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu. Yapılan oylama sonunda oy birliği ile kabul edildi.

3-Ücret Tarifeleri hakkındaki Tarife Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

4-Sözleşmeli Personel Alımı hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy birliği ile kabul edildi.

5-Gümüşsuyu Mahallesi 338 ada 14 parsel sayılı taşınmazın Belediyemizce satın alınması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

6-Paşabahçe Mahallesi 905 ada 18 parsel sayılı taşınmazın satışı hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifleri:

1-Gümüşsuyu Mahallesi, Şehit Bülent Kocabıyık Caddesi, 338 ada 8 parsel No:7/A kapı sayılı 55m2 kullanım alanlı binanın dernek faaliyetlerinde kullanılması kaydıyla Beykoz Muhtarlar Derneğine 3 (üç) yıllığına bedelsiz tahsis edilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi ve

2-İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Ücret Tarifelerinin yeniden görüşülmesi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifleri ise teklif karar olarak görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.    

Bir sonraki meclis toplantısı 1 Şubat Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak.

CHP İlçe Yönetimi’nden Kazım Bozbay’a ziyaret!

Meclisin sona ermesinin ardından CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan ve yönetimi İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’a ziyaret gerçekleştirdi. İlçe Yönetiminin yanı sıra, ziyarete Belediye Meclis Üyeleri Cavit Gül ve Aydın Düzgün’de katıldı. Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, yeni ilçe yönetimi kendilerini Bozbay’a tanıttı. Müdür Kazım Bozbay da, öncelikle gençlerin yönetimde olmasını kendisi adına sevindirici bulduğunu belirterek, Taştan’a ve yönetimine başarılar diledi.

YORUMLAR...