Reklam
Reklam
Küçüksu Çayırı eski günlerine geri dönüyor

Küçüksu Çayırı eski günlerine geri dönüyor

Beykoz Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi.

Beykoz Belediyesi’nin destekleri ile Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından hazırlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu tarafından Anadolu Hisarı halkına birbirinden önemli müjdeler verdi.

Arzu Başlantı’nın sunumu ile Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katrıcı’nın eşi Fatma Katırcı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Anadoluhisarı Göksu Mahallesi Kalkındırma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gül Bağdatlı, BEDES Dernek Başkanı ve CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı ve AK Parti Meclis Üyesi Emin Yavuz, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Beykoz OFD Başkanı Saniye Efe, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz ve BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk ile çok sayıda STK temsilcileri, muhtarlar ve Hisarlılar katıldı.

Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz yaptığı açılış konuşmasında “Evin herşeyi olan; özveri ve çaba örneği fedakar kadınlarımız olmasa bizler zaten olmazdık.” diyerek çocukların, erkek-kız ayrımı yapmadan eşit şekilde yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Babuz, dernek faaliyetleri hakkında kısa bilgiler vererek konuşmasını tamamladı.

Muharrem Kaşıtoğlu; Küçüksu Çayırı eski günlerine geri dönecek

Hisar halkına birbirinden önemli müjdeler veren Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise yapmış olduğu konuşmasında “Anadolu Hisarı’nın efsane muhtarı Nazmiye Korkmazlar’ın adının, yaşadığı sokağa verilmesi bizim döneme nasip oldu. Marmara Üniversitesi ile protokol yapıldı. Küçüksu Çayırı eski günlerine, mısır kazanlarının kaynadığı, pinokyo bisikletlere binildiği günlere geri dönecek. Ayrıca Türkiye’nin en eski mahallelerinden biri olan Anadolu Hisarı bu yıl fetih kutlamalarına ev sahipliği yapacak. Beykoz Belediyesi tarafında yapılacak fetih kutlamaları kapsamında Otağtepe’den Mehter Marşı eşliğinde Hisar Kalesi önüne yürünecek. Sonrasında ise Küçüksu Çayırı’nda konser düzenlenecek.” dedi. Kaşıtoğlu son olarak Anadolu Hisarı tarihi köprüsünün de İBB tarafında restore edileceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Beykoz Bengü Efsen Dostluk, Barış Kültür ve Sanat Derneği Korosu’nun bayan üyeleri tarafından mini bir konser verildi. Konser esnasında program öncesi karanfil eşliğinde dağıtılan şarkı sözleri ile katılımcıların şarkılara eşlik etmesi sağlandı.

Fedakar anneler onurlandırıldı

Konser sonrası Dernek Başkanı Mustafa Babuz ve Kaymakam Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı tarafından liseyi birincilikle bitiren ve üniversite hayatında da başarılı şekilde eğitimine devam eden görme engelli Emre Rençber’in annesi Nur Rençber ile Beykozlu Şehit Görkem Taş’ın annesi Aynur Taş’a şükran belgesi ve çiçek takdim edildi. 

Program; moderatörlüğünü  Arzu Başlantı’nın yaptığı, Emekli Öğretmen Perizat Erker, Göksu Evleri Hayvanseverleri Dernek Başkanı Semra Tecimer ve Seramik Sanatçısı Fiğen Sabuncuoğlu’nun konuk olduğu söyleşi ile sona erdi.

YORUMLAR...