Reklam
Beykoz’da yaz Kur’an kursları başlıyor

Beykoz’da yaz Kur’an kursları başlıyor

Beykoz İlçe Müftülüğünce, okulların tatil olmasının ardından düzenlenen Kur’an kursları 20 Haziran’da başlıyor.

Alınan bilgiye göre, üç dönem şeklinde gerçekleştirilecek kurslar için 13 Haziran’da başlayan ilk dönem kayıtları 26 Haziran’a kadar yapılacak. Kurslara, her yaş grubundan öğrencinin yanı sıra yetişkinler de katılabilecek. Ayrıca yaz döneminde 4-6 yaş sınıfları da açılabilecek. Sınıflar, kayıt olanların yaşları ve bilgi seviyeleri göz önüne alınarak oluşturulacak. Kurslarda, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen şartları taşıyan öğreticiler görev yapacak.

Tema "sevgi"

Öğrencilere Kur’an öğretilirken "sevgi" teması üzerinden yola çıkılacak. Allah ve peygamber sevgisinin yer aldığı ayetler mealleriyle okunacak ve İslam’ın sevgi anlayışı çocuklara kazandırılmaya çalışılacak. Sevgi anlayışının kazandırılması amacıyla drama, piyes gibi etkinlikler de düzenlenebilecek.

Öğreticiler, derslerinde Hz. Peygamber’in Allah’ı, ibadetleri, akrabayı, din kardeşini, insanları, çevreyi sevmekle alakalı hadislerini işleyecek. Kurs kapsamında Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra sportif faaliyetler de yapılabilecek. Ayrıca öğrencilere yönelik iftar programları ile gezi gibi etkinlikler de düzenlenecek.

Üç ayrı dönem şeklinde gerçekleştirilecek kurslarda birinci dönem için 13 Haziran’da başlayan kayıtlar 26 Haziran’da sona erecek. İkinci dönem kayıtları 11-24 Temmuz, üçüncü dönem kayıtları ise 1-14 Ağustos’ta yapılabilecek.

Hüseyin Demirtaş: Çocukları dini eğitim için kurslara gönderin

Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi; Okulların tatil olduğu dönemde ilgili yönetmelik ve yönerge gereği Başkanlığımızca düzenlenen “Yaz Kur’an Kursları”  bu yıl 20 Haziran 2016 tarihinde başlayacaktır.  3 Dönem ve 3 Kur esasına dayalı olarak yapılacak olan Yaz Kur’an kurslarındaki eğitim-öğretim faaliyetlerinin amacına uygun yürütülmesi gerekmektedir. Yeni öğretim yılının çocuklarımıza ve toplumumuza hayırlı neticeler getirmesini diler tüm mesai arkadaşlarımın özverili ve gayretli çalışacağına olan inacımı belirtir, kolaylıklar dilerim

Ailelere seslenen ilçe müftüsü Demirtaş, çocukları mutlaka dini eğitim almaları için kurslara göndermeleri tavsiyesinde bulundu.

YORUMLAR...