Reklam
Reklam
Türk Toplumu Derneği’nden 20 çocuğa giysi yardımı

Türk Toplumu Derneği’nden 20 çocuğa giysi yardımı

Beykoz’un kardeş şehirlerinden Mülheim an der Ruhr’da faaliyet gösteren ve Rhein -Ruhr Türk Toplumu Derneği, ihtiyaç sahibi 20 çocuğa giysi yardımında bulundu.

Beykoz’un kardeş şehirlerinden Mülheim an der Ruhr’da faaliyet gösteren ve Rhein -Ruhr Türk Toplumu Derneği’nin Başkanı Mustafa Okur, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret ederek ilçedeki ihtiyaç sahibi 20 çocuğa giysi yardımında bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret eden Mustafa Okur, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, faaliyet raporunu takdim etti.

Rhein -Ruhr Türk Toplumu Derneği’nin öncelikli olarak bölgedeki yabancı düşmanlığını önlemek, göçmen kökenli yerli halkın bir arada huzur içerisinde yaşamasını sağlamak ve önyargıları gidermek üzere çalışmalar yaptığını ifade eden Okur, iki şehir arasındaki kardeşlik ve dayanışmanın bir simgesi olarak Beykozlu ihtiyaç sahibi çocuklara yardımcı olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İki ülke arasında düzenlenecek eğitim ve kültürel çalışmaların yanı sıra sosyal yardım çalışmalarıyla da toplum bağlarının güçleneceğini ifade eden Başkan Çelikbilek farklı kültürler arasındaki ön yargıların ancak ortak katılım ve çaba gösterilen projelerle aşılabileceğini vurguladı.

Ziyaretin ardından Beykoz Toplumsal Destek ve Dayanışma Merkezi TODEM’de Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan’ın iştirakiyle belediyeye kayıtlı ihtiyaç sahibi 20 çocuğa ayakkabı, pantolon, gömlekten oluşan giysiler dağıtıldı.

YORUMLAR...